لامپ یو وی تصفیه آب یکی از تجهیزات اصلی غریق نجات ها در اعماق دریا

لامپ یو وی تصفیه آب ماوراء بنفش UV-C یا “UV میکروب کش” تولید می کنند که تابش با شدت بسیار بیشتر از نور خورشید است. تقریباً تمام خروجی یک لامپ UV در ناحیه 254 نانومتری (nm) متمرکز شده است تا از خواص میکروب کشی این طول موج استفاده کامل کند.

اکثر سیستم‌های تصفیه فرابنفش با اشکال مختلف فیلتر ترکیب می‌شوند، زیرا نور UV تنها قادر به کشتن میکروارگانیسم‌هایی مانند باکتری‌ها، ویروس‌ها، کپک‌ها، جلبک‌ها، مخمرها و اووسیست‌هایی مانند کریپتوسپوریدیوم و ژیاردیا است.

نور فرابنفش به طور کلی هیچ تاثیری بر کلر، VOCs، فلزات سنگین و سایر آلاینده های شیمیایی ندارد. با این وجود، احتمالاً مقرون به صرفه ترین و کارآمدترین فناوری موجود برای صاحبان خانه برای حذف طیف گسترده ای از آلاینده های بیولوژیکی از منبع آب آنها است.

آزمایشات اخیر همچنین نشان داده است که UV می تواند در از بین بردن VOC های خاص موثر باشد، اگرچه ما به طور خاص این فناوری را برای کاهش VOC توصیه نمی کنیم.

لامپ

تصفیه آب UV مزایای زیادی نسبت به سایر اشکال تصفیه آب برای آلاینده های میکروبیولوژیکی دارد. مهمتر از همه، هیچ ماده شیمیایی به آب وارد نمی کند، هیچ دو محصولی تولید نمی کند و طعم، pH یا سایر خواص آب را تغییر نمی دهد. بر این اساس، علاوه بر تولید آب آشامیدنی سالم، برای لوله کشی و سیستم سپتیک شما مضر نیست. علاوه بر این، نصب و نگهداری آن بدون هیچ آموزش خاصی آسان و مقرون به صرفه است.

Trojan Technologies، تولید کننده خط استریل کننده های خانگی UVMax Viqua (Trojan) و R-can که برند محبوب ضدعفونی کننده های UV استریلایت را می سازد، پیشگام و رهبر جهانی در زمینه تصفیه آب UV هستند. این شرکت ها حتی سیستم های ضدعفونی کننده UV بزرگی را تولید می کنند که می تواند توسط شهرداری ها و مناطق آب منطقه ای برای گندزدایی آب در مقیاس بزرگ استفاده شود.