معلمی با لوله پلی اتیلن نمره 2 دانش آموزان خود را تنبیه کرد

بخش های مختلف صنعتی لوله پلی اتیلن نمره 2 را ترجیح می دهند زیرا طول عمر بیشتری دارند. در حالی که امید به زندگی آنها 50 سال تخمین زده می شود، برخی از برندها می توانند تا 100 سال یا بیشتر هم بروند. با توجه به این دوام، مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش و مقرون به صرفه بودن لوله های HPDE، پروژه های عمومی مختلف بر نوآوری خود متکی هستند.

لوله های HDPE همچنین برای حفاظت از محیط زیست عالی هستند زیرا سیالات و گازهای انتقالی را از اتلاف حفظ می کنند. اتصالات ذوب شده استحکام سیستم لوله کشی را افزایش می دهند، بنابراین لوله های HDPE را بدون نشتی می کنند. این ویژگی و مقاومت در برابر خوردگی از سیالات و گازهای موجود در سیستم لوله کشی محافظت می کند که تضمین کننده کیفیت است.

لوله HDPE یک لوله پلاستیکی انعطاف پذیر ساخته شده از پلی اتیلن با چگالی بالا ترموپلاستیک است که به طور گسترده برای انتقال سیال و گاز در دمای پایین استفاده می شود.

در زمان‌های اخیر، لوله‌های HDPE کاربردهای گسترده‌ای برای حمل آب آشامیدنی، زباله‌های خطرناک، گازهای مختلف، دوغاب، آب آتش‌نشانی، آب طوفان و غیره داشته‌اند. پیوند مولکولی قوی مواد لوله HDPE به آن کمک می‌کند تا برای خطوط لوله فشار بالا استفاده شود.

لوله های پلی اتیلن دارای سابقه خدمات طولانی و متمایز برای صنایع گاز، نفت، معدن، آب و سایر صنایع هستند. به دلیل وزن کم و مقاومت در برابر خوردگی بالا، صنعت لوله پلی اتیلن HDPE در حال رشد فوق العاده ای است.

لوله

در سال 1953، کارل زیگلر و ارهارد هولزکمپ پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE) را کشف کردند. لوله‌های HDPE می‌توانند به طور رضایت‌بخشی در محدوده دمایی -2200 فارنهایت تا 1800+ فارنهایت کار کنند. با این حال، استفاده از لوله‌های HDPE زمانی که دمای سیال از 1220 فارنهایت (500 درجه سانتیگراد) فراتر رود، پیشنهاد نمی‌شود.

لوله های HDPE از پلیمریزاسیون اتیلن، محصول جانبی نفت ساخته می شوند. مواد افزودنی مختلف (تثبیت کننده ها، پرکننده ها، نرم کننده ها، نرم کننده ها، روان کننده ها، رنگ ها، بازدارنده های شعله، عوامل دمنده، عوامل اتصال عرضی، مواد افزودنی تجزیه پذیر فرابنفش و غیره) برای تولید لوله و اجزای HDPE نهایی اضافه می شوند.

طول لوله HDPE با گرم کردن رزین HDPE ساخته می شود. سپس از طریق یک قالب اکسترود می شود که قطر خط لوله را تعیین می کند. ضخامت دیواره لوله با ترکیبی از اندازه قالب، سرعت پیچ و سرعت تراکتور حمل و نقل تعیین می شود.

معمولاً 3 تا 5 درصد کربن سیاه به HDPE اضافه می شود تا در برابر اشعه ماوراء بنفش مقاوم شود که لوله های HDPE را به رنگ مشکی تبدیل می کند. انواع رنگ های دیگر موجود است اما معمولاً اغلب استفاده نمی شود. لوله HDPE رنگی یا راه راه معمولاً 90-95٪ مواد سیاه است که در آن یک نوار رنگی در 5٪ از سطح بیرونی وجود دارد.